X-DMS Döküman Yönetim Sistemi

Doküman Yönetim Sistemi Nedir?

Kurumların ürettiği her türlü belge, bilgi ve görsel materyalleri saklamak, yönetmek ve izlemek için bir bilgisayarlar ve yazılımlar aracılığı ile sunucularda arşivlenmesini Doküman Yönetim Sistemi olarak adlandırıyoruz.

Dokuman Yönetim Sistemi gereksinimleri aşağıdaki gibidir,

Birden fazla kullanıcı aynı anda doküman oluşturabilir, düzenleyebilir

  • Doküman versiyon kontrolü ile düzenleme tarihçeleri takip edilebilir.
  • Belgenin yaşamı boyunca hangi kullanıcılarda kullanıldığını, kimlerin revize ettiğini ve gelişim sürecinin takibini yapabilirsiniz.
  • Dokumanlarınız sistem bilgisayarı sabit disklerin üzerinde değil veritabanı üzerinde muhafaza edildiğinden dokümanlarınızın %100 güvenliği sağlanmış olmaktadır.
  • Arşivlenmiş dokümanlar içerisinde saniyeler içerisinde oluşturduğunuz dokümana ulaşabilirsiniz.
  • Dokümanlarınızın içerisinde ihtiyaç duyduğunuz tüm süreçleri XDMS üzerinde oluşturabilir ve süreçleri aksiyonlar ile takip edebilirsiniz.
  • Herhangi bir ek doküman yedekleme sistemine ihtiyaç duymadan, belirli periotlarda dokümanlarınızı yedekleyebilirsiniz.
  • Dokümanlarda meydana gelen değişikliklerden etkilenen süreç ya da çalışanlarınızı eş zamanlı olarak haberdar ederek süreçlerinizin yeni düzene göre çalışmasını ve çalışanlarınızın bu dokümanların son haline ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Doküman Yönetim Sistemi

Yerel çeviklik ve esneklik ile yerel standartları destekleyerek, global standartları ve gelişmeleri de yakından takip ederek,
müşterilerimize son teknoloji ve standartlara uygun bir ürün sunmayı hedefliyoruz.
Bunu yaparken bir dokümanın oluşturulmasından, versiyonlanmasına, kurum içerisindeki doğru kaynaklara ulaşmasına, zamanı geldiğinde imha edilmesine kadar dokümanın tüm yaşam döngüsünü yönetebiliyoruz.

OCR, ICR Binary gibi teknolojiler ile tam metin aramayı destekleyen yazılım çözümümüz, kişilerin dokümanlara erişirken meta bilgilerinin ya da etiket bilgilerinin yanında içerikten de arama yaparak ilgili dokümanları otomatik olarak bulmasına olanak sağlar

XDMS dokümanları birbiriyle ilişkilendirerek bir dokümana ulaşan kişinin o dokümanla ilişkili dokümanlara hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar. Bu sayede zaman kaybını minimuma indirerek, çalışanların vakitlerini efektif kullanmalarını sağlar.

XDMS Tüm ERP sistemleri ile webservisleri aracılığı ile haberleşebilmektedir.

XOffice modülü tüm müşterilerimize ayrıca hiçbir Office lisansı olmadan da Excel, Word, RTF, Visio dokümanları üretebilme imkanı vermektedir,
Microsoft Office arayüzü üzerinde çalışırken oluşturduğunuz dokümanları doğrudan doküman yönetim sistemine aktarabilirsiniz

Demo Talebi

Çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

*Sizlere en hızlı şekilde yanıt verebilmemiz için lütfen formdaki tüm alanları doldurunuz.